Telewizja Konsument

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Menu

Nie kupuj nic z firmy AMICA !!

Nie kupuj nic z firmy AMICA !!

Jakiś czas temu kupiłem piękną nową chłodziarko-zamrażarkę, wybrałem najpiękniejszą i najlepszą moim zdaniem z całego sklepu. Mój wybór to był na moje utrapienie i na mój przyszły wielki problem, chłodziarko-zamrażarka firmy AMICA. Przywieziono mi ją do domu. Postawiłem. Włączyłem i cieszyłem się przez kilka dni z nowego zakupu. Było to w zimie i gdy zaczęło się robić chłodniej, moja nowa lodówka chłodziarko-zamrażarka, wyłączyła się i nie chciała pracować i chłodzić oraz mrozić. Zakupione rzeczy na zbliżające się święta Bożego Narodzenia - żywność, a miałem pełny zamrażalnik i pełną żywności część chłodziarki, zaczęły mi się rozmrażać i psuć. W efekcie cała zawartość zamrażarki i chłodziarki nie nadawała się do spożycia i wszystko co kupiłem na świeta, trzeba było wyrzucić do kosza. W części mrożącej i chłodzącej było poza tym tak ciepło jak na zewnątrz.

Gdy zadzwoniłem wystraszony i zbulwersowany na infolinię firmy AMICA, Pani od razu znała powód "awarii" i poinformowała mnie od razu, że lodówka pewnie się wyłączyła, bo jest w kuchni za chłodno i trzeba mocno ogrzewać kuchnię w zimię, albo czekać do wiosny, jak już będzie ciepło i wtedy lodówka się znowu włączy i będzie pracować normalnie, aż do kolejnej zimy. Domyśliłem się, że jak jeden z wielu tysięcy, a może i dziesiątek lub setek tysięcy, mam taki sam problem z chłodziarko-zamrażarką AMICA.

Pani z infolini AMICA, powiedziała też zdziwiona i obrażona, że w instrukcji jest napisane, że sprzęt chłodzący AMICA należy używać w temperaturze +16 do +32 stopni ciepła.. NIE BYŁO JEDNAK NAPISANE, ŻE LODÓWKA SIĘ WYŁĄCZY I ŻE NIE BĘDZIE PRACOWAC CZYLI MROZIĆ I CHŁODZIĆ, AŻ DO WIOSNY !! Pracownicy firmy AMICA nie widzą w tym nic złego ani dziwnego, że chłodziarko-zamrażarki AMICA, wyłączają się w temperaturze poniżej +16 stopni i że nie działają - nie mrożą i nie chłodzą. Czyli przy chłodziarko-zamrażarce AMICA w zimie trzeba postawić włączony grzejnik, kaloryfer, farelkę i grzać ile wlezie, żeby lodówka mroziła. Ciekawe prawda ?

Większość urządzeń, lodówki, telefony komorkowe, aparaty fotograficzne i inny sprzęt, też ma często podobne zapisy, dotyczące tak zwanych zaleceń użytkowania, ale nigdy żaden sprzęt, się nie wyłączał, gdy w pomieszczeniu w kuchni jest temperatura +10, +12 lub +14 stopni.

Powiedziałem więc, swoją opinię, że to jakieś w mojej ocenie oszustwo i że ten sprzęt jest przeznaczony do użytku w ciepłych krajach. Na co Pani mi odpowiedziała, że w instrucji pisze i koniec. Dowiedziałem się, że faktycznie "kompresory - agregaty" są produkowane w Turcji i że są przeznaczone faktycznie do terenów śródziemnomorskich czyli klimatu ciepłego zrównoważonego.

Moja poprzednia lodówka CZINAR czy podobna nazwa, produkcji radzieckiej, działała bez żadnych problemów i w każdej temperaturze przez kilkadziesiąt lat i moja próba kupienia nowego sprzętu, zakończyła się tym, że trafiłem na w mojej ocenie firmę oszusta - firmę AMICA, która sprzedała mi sprzęt, który kilka miesięcy w roku mi nie działa A ŻYWNOŚC KTÓRĄ W TYM CZASIE ZAKUPIĘ MUSZĘ WYRZUCAĆ BO SIĘ W PRZYPADKU TYCH NIESPODZIEWANYCH WYŁĄCZEŃ SIĘ LODÓWKI PSUJE I NIE NADAJE DO SPOŻYCIA.

NIE DOŚĆ, ŻE WYDAŁEM TAK WYSOKĄ KWOTĘ NA LODÓWKĘ, KTÓRA NIE DZIAŁA, TO JESZCZE PONOSZĘ CAŁY CZAS STRATY, BO PSUJE MI SIĘ ŻYWNOŚĆ W TYM PIĘKNYM SZMELCU Z FIRMY AMICA !!

Mam więc lodówkę, a dokładnie piękną chłodziarko-zamrażarkę, która przez kilka miesięcy w roku mi nie działa i nie chłodzi  i nie mrozi.

Do naszego serwisu, dzwoni też, wiele zgłaszających takie same sprawy i osób, zdegustowanych bardzo nie odpowiednim zachowaniem pracowników infolini i serwisu firmy AMICA I ZŁYM TRAKTOWANIEM KLIENTÓW PRZEZ TĄ FIRMĘ.

Przestrzegamy więc konsumentów, by NIE KUPOWAĆ ŻADNYCH PRODUKTÓW Z FIRMY AMICA !!
NIE KUPUJCIE NIC Z FIRMY AMICA NIGDY !!!

JAKBY W FIRMIE AMICA PANOWAŁA ZASADA - KUPIŁEŚ, TO DAŁEŚ SIĘ NABRAĆ I TO JUŻ TYLKO TWÓJ PROBLEM I NAS TO NIE INTERESUJE !! A WIĘC MOŻE LEPIEJ NIE KUPOWAĆ NIC Z FIRMY AMICA I NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ !!

AW

..w realizacji..

 

 

Ankieta

Czy Twoje prawa konsumenta są szanowane ?
 

Ankieta

Czy w Polsce są szanowane prawa konsumenta ?
 

Ankieta

Czy zostałeś oszukany jako konsument ?
 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Reklama

Reklama

Reklama