Telewizja Konsument

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Menu

Oszukani przez firmę AMICA


Kupiłeś chłodziarko-zamrażarkę AMICA ? A więc dołączyłeś do grona dziesiątków tysięcy oszukanych przez firmę AMICA. Czy nazwać to nabici w butelkę, zrobieni na szaro, zrobieni w konia, to wychodzi zawsze na to samo: oszukani !!

Idziesz do sklepu i kupujesz za 1000-1500 złotych chłodziarko-zamrażarkę. Nikt Cię nie informuje, że to tylko śliczny bezwartościowy mebel. Sprzedawca zachwala, mówi o klasie klimatycznej to dane zawarte są na tabliczce znamionowej wyrobu oraz w instrukcji obsługi.

Norma europejska EN ISO 15502 definiuje klasy klimatyczne wyrobów chłodniczych wg poniższej tabeli:

Klasa klimatyczna

Sprzedawca jednak, ani nie wie, ani nie mówi o tym, że ta "cudowna" chłodziarko-zamrażarka, pracuje tylko w tych temperaturach i że inne czyli wyższe lub niższe powodują wyłączenie się lodówki. Czyli lodówka nie pracuje w zimie, gdy masz w kuchni mniej niż 16 stopni i w lecie gdy masz więcej w kuchni niż 32 stopnie. Moja co prawda w lecie się nie wyłącza, może nie mam w kuchni więcej niż 32 stopnie. Za to w zimie i to przez całą zimę kalendarzową lodówka nie działa. Jak już mówiłem, sprzedawca o tym nie wiedział i nie powiedział. A na lodówce, to nie pisze !!! Bo bym takiego złomu, nigdy nie kupił, gdyby mi ktoś powiedział, albo było to wyrażnie napisane na lodówce.

Kupiłem za grube pieniądze szmelc, od firmy AMICA i mogę lodówkę używać jako stylową ekstrawagancką.. szafkę na podkoszulki.

Najdziwniejsze jest to, że na infolini AMICA, od razu wiedzą "co jest" lodówce i czemu nie działa. Jako pierwsze pytają "jaka jest temperatura w pomieszczeniu" i bez zająknięcia mówią że to "wszystko w porządku" i że tak ma ta lodówka "działać". Czyli, że to, że nie działa, jest "prawidłowym działaniem lodówki" !! Infolinia AMICA "udaje głupa", że w ogóle o co chodzi konsumentowi (?). Że można sobie dogrzewać lodówkę kaloryferem, albo farelką całą dobę i że wtedy lodówka będzie "działać". "Udawanie głupa" to jedyne co to firma robi dobrze !!

Ale, nie tego oczekiwałem kupując lodówkę !!

AMICA powinna więc sprzedawać w Polsce lodówki klasy SN, czyli takie działające chociaż w przedziale temperatur +10 do +32, a nie klasy N działające w przedziale temperatur +16 do +32 stopnie !! Prawdopodobnie agregaty produkowane w Turcji takich cech jak klasa SN nie mają i pomimo, że nie są przystosowane na klimat panujący w Polsce, to sprzedaje się je tutaj po zamontowaniu do lodówek AMICA. I tak firma AMICA oszukała mnie sprzedając mi towar, który jest bezwartościowy, bo się nie nadaje do użytkowania. Może takie lodówki działają poprawnie w Turcji, ale u mnie w domu ta lodówka AMICA nie działa - W ZIMIE !! W zimie czyli przez 6 miesięcy w roku !!

Taka bezczelność firmy AMICA w oszukiwaniu konsumentów, nie ma sobie równych na polskim rynku producentów AGD. Gdy zwróciłem się do firmy AMICA o zwrot gotówki za wadliwy towar, firma AMICA idzie w zaparte i mówi, że lodówka jest OK - chociaż nie działa. Od osób dzwoniących do nas dowiadujemy się, że problemy z firmą AMICA a dokładnie z infolinią AMICA, ma dużo konsumentów.

Ostrzegamy więc: NIE KUPUJ NIC Z FIRMY AMICA !!! NIGDY !!! ŻADNYCH LODÓWEK, PRALEK ITP !!

..w realizacji..

 

 

Ankieta

Czy Twoje prawa konsumenta są szanowane ?
 

Ankieta

Czy w Polsce są szanowane prawa konsumenta ?
 

Ankieta

Czy zostałeś oszukany jako konsument ?
 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Reklama

Reklama

Reklama